Пројекат: GEOWEB – “Контрола квалитета у настави”

У оквиру пројекта „Модернизација школовања у геодезији на Западном Балкану и унапређење стручности” (GEOWEB) одржана је радионица у периоду од 25. до 30.3.2018. године на тему “Контрола квалитета у настави”.

GEOWEB је међународни европски пројекат чији су учесници са различитих Факултета од којих је и Факултет техничких наука у Новом Саду.

Водећи партнер на пројекту је Краљевски институт за технологију из Шведске. Преостали партнери су Технички факултет из Беча (Аустрија), Универзитет у Леону  (Шпанија), Универзитет у Београду, Универзитет у Сарајеву, Универзитет у Тузли, Универзитет у Мостару, Универзитет у Тирани, Политехнички Универзитет у Тирани и Институт за развојно планирање из Сарајева.

У оквиру ове радионице одржано је више предавања на тему квалитета наставе из области геодезије и геоинформатике. Једно питање у вези повећања квалитета наставе су литература и материјал за учење кроз које би студенти постизали више знања из ове области.

Главни предавачи на овом скупу били су Flor Alvarez и Pedro Aguado, професори са Универзитета у Леону.

Пројекат: GEOWEB – “Контрола квалитета у настави”